Mehen Hakkında
Ana sayfa > Mehen Hakkında


 
Türkiye'de distribütörlüğünü yürüttüğümüz ortağımız Mehen firması 1999 yılında kurulmuştur. Yine bizim gibi dondurma sektöründeki açığı fark eden Mehen sadece 5 çalışan ile yolculuğuna başlamıştır. Kuruluşundan itibaren sadece dondurma makine ve ekipmanlarına yoğunlaşmış bir firmadır. Ürün yelpazesi içinde dondurma makinesi, pastörizasyon makinesi, dondurma reyonu, krema pastörizatörü ve dondurma üretimi için gerekli diğer soğutma üniteleri bulunmaktadır. Şu an otomatik dondurma makine ve ekipmanları üzerine Dünya'daki en büyük firmalardan biri haline gelmiştir ve sadece fabrikasında 200'e yakın çalışan istihdam etmektedir.

Dünya çapında bir firmaya dönüşen Mehen, ürünlerini en kaliteli iç aksam kullanarak üretmektedir. Bu tip makinelerin kalbi sayılabilecek kompresörler ve valflerde tercihini Dünyaca ünlü firmalardan yana kullanan Mehen, dondurma makine iç aksam kalitesinde sektördeki diğer ünlü dondurma makinelerinden bir farklılık göstermemektedir. Üretim Fabrikasını uzak doğuya kuran Mehen devlet desteği ve ülke koşullarının da üretim için oldukça elverişli olması sebebiyle, ürünlerini oldukça ekonomik bir şekilde üretebilmektedir. Günümüzde bütün sektörlerde üretim ve işçilik maliyetlerini azaltmak için uzakdoğuya kayma mevcuttur.

Günümüzde 50'den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Mehen, ürünlerini İtalya, Almanya ve ABD de kabul ettirecek ve Pazar lideri olacak seviyeye getirmiştir. Mehen, her yıl ünlü İtalyan dondurma ham madde üretici firmalarıyla beraber dondurma eğitimleri ve kursları vermektedir. Günümüz teknolojisini yakından takip eden Mehen ürünlerine her geçen gün yeni inovasyonlar eklemektedir. İtalya'da SIGEP Dondurma fuarı gibi Dünya'nın birçok köşesinde fuarlarda stand açan Mehen, İtalyanlar tarafından yazılan dondurma kitaplarında bile adı geçen bir firma halini almıştır.

Mehen ürünlerinde Türk dondurmasına özel değişiklikler de yapmıştır, ürünlerini hem Türk hem İtalyan dondurmasını üretebilecek kapasiteye getirmiştir. Günümüzde üretime elverişli olması sebebiyle Dünyaca ünlü bütün firmalar uzak doğuda üretim yapmaktadır. Siz de artık Avrupa'da oldukça yüksek işçilik maliyetleri ile pahalı fiyatlara mal edilen makineleri kullanmak yerine, kalitesini kanıtlamış Romdo-Mehen ürünlerini Türkiye'de kullanabilirsiniz.

BELGELER & SERTİFİKALAR
 

SATIŞ VE İHRACAT YAPILAN ÜLKELER


ASYA: Çin, Moğolistan, Japonya, Filipinler, Vietnam, Tayland, Malezya, Singapur, Endonezya, Bangladeş, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Ürdün, S.Arabistan, B. Arap Emir.
AVRUPA: Rusya, Ukrayna, Polonya, Almanya, İngiltere, İrlanda, Hollanda, Fransa, Yunanistan, İtalya, Malta, Portekiz , İspanya ,Türkiye
AFRİKA: Mısır, Tunus, Cezayir, Mali, Mozambik, Güney Afrika
AVUSTRALYA: Avusturya, Yeni Zelanda, Tuvalu
KUZEY AMERİKA: Kanada, Meksika, ABD
ORTA AMERİKA: Guatemala, Kosta Rika, Panama
GÜNEY AMERİKA: Kolombiya ,Venezüella, Ekvator, Peru, Bolivya, Brezilya, Şili
 

KATILDIĞI FUARLAR


DONDURMA KURSLARI
 

ÜRETİMİNİ YAPTIĞI ÜRÜNLERDEN BAZILARI
 
 
 
ROMDO © Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Hakkımızda | Mehen Hakkında | Ürünler | Dondurma Karışımları Tozları | İş Seçenekleri - Paket Fiyatlar | İletişim Mersin web tasarım