Pastörizatörler
Ana sayfa > Ürünler > Pastörizatörler

Pastörizatör Makineleri / Pasteurizer Pasto Machine
Türk Usulü Sert ve İtalyan Tipi GELATO DONDURMA Karışımı Pastörizasyon ve Pasto Makineleri
Pastörizasyon işlemi bütün dondurma üretim şekillerinde ortaktır. Bu işlemin yapılmasının 2 önemli sebebi vardır. Bunlardan ilki dondurmada kullanılan sütün taze alınması sonucu içerisinde oluşması muhtemel mikroorganizmaları öldürmektir. İkinci sebep ise dondurma karışımının içindeki süt ve diğer malzemelerin tam erimesi ve dondurma karışımının homojen bir şekilde yapı ve doku olarak üretime uygun hale getirilmesini sağlamaktır.

Ülkemizde maalesef dondurma üretiminde pastörizasyon işlemi teknolojik olarak gelişmemiş sistemlerle yapılmaktadır. Bu eski tip sistemler çok fazla emek isteyen ve standart bir ürünü her seferinde aynı kalitede üretmeyi oldukça zor hale getiren sistemlerdir. Bir ustanın tamamen tecrübelerine ve hissiyatına dayalı olan eski tip sistemlerin, modern gıda üretiminde kullanılması sakıncalı hale gelmiştir.

Profesyonel pastörizasyon makinelerimiz hem pişirme hem de soğutma işlemini yaparak en kaliteli karışımları hazırlamanıza olanak sağlar. Tamamen otomatik olan bu sistemi kendi dondurma üretim tekniğinize göre 1 kere ayarlayıp kaydettikten sonra, her dondurma üretiminizde size aynı kalitedeki karışımı hazırlamanızı sağlar. İstediğiniz dereceye kadar karışımı ısıtır, o derecede istediğiniz süre tutar ve istediğiniz dereceye kadar karışımı soğutur. Soğuk bir şekilde de günlerce içinde muhafaza edebilir. Pastörizasyon işlemi sırasında istediğiniz derecelerde size alarm vererek karışıma eklemeniz gereken malzemeleri hatırlatır. Bir diğer deyişle, bir usta gibi her seferinde aynı kalitede dondurma karışımını hazırlamanız için gerekli her işlemi yapar. Yurtdışında her dondurmacıda bulunan bu makineyi sabah dondurma üretiminizi yapmak üzere geceden başlatma tuşuna basıp, bırakıp gidebilirsiniz. Gece boyu dondurmayı pişirip soğutup serin bir şekilde muhafaza edecektir.

Pastörizasyon haznesi cidarlı olup hem ısıtma hem soğutma işlemini kendi başına yapabilmektedir. İç aksam olarak kompresörlerde Fransız Tecumseh ya da İtalyan Frascold, valflerde ise Danimarka Danfoss firması tercih edilmektedir. Bu iç aksamlar dünyaca kabul görmüş bulunmakta ve İtalyan üretimi makinelerde de bu iç aksam tercih edilmektedir.

30 litreden 200 litreye kadar değişik kapasitelerde olan pastörizatörlerimiz 2 yıl garantilidir. Ürünün yanında ücretsiz yedek parça seti verilmektedir, karşılaşacağınız küçük sıkıntılarda üretiminizin durmaması için bu yedek parça setindeki parçaları kullanabilirsiniz.

Ürün tanıtım videosu


 

Model MIX30 MIX60 MIX120
 
Kapasite Tank Kapasitesi 30 litre 60 litre 120 litre
Üretim 30 lt/1.5 saat 60 lt/1.5 saat 120 lt/1.5 saat
Makine
Ölçüleri
Net Ölçüler
(G*D*Y mm)
443*1028*1106 443*1028*1106 623*1028*1106
Ambalajlı Ölçüler
(G*D*Y)
550*1150*1370 550*1150*1370 750*1250*1390
Teknik
Özellikler
Gerekli Su Miktarı 200 Lt/döngü 260 Lt/döngü 350 Lt/döngü
Soğutma Tipi Su-soğutma (standart), Hava-soğutma ( mümkün) müşterinin isteğine bağlı
Giriş & Çıkış
Su borusu diş
G3/8 1\2"
Isıtma Sistemi 2 3
Isıtma Hedef Sıcaklığı 85 'C
Sıcaklık Aralığı 0 - 110 'C
Sıcaklık Ayarı Programlanabilir
Otomatik Hata Gösterme Sistemi Sesli Alarm Sistemi ile Mevcut
Kurulu Güç 4.5 KW 7.2 KW 10.5 KW
Voltaj 380V /3 Faz /50Hz
Soğutma Gazı R404A
Hız Ayarı Mevcut
Yıkama Musluğu Makine Üstünde Hortumuyla Mevcut
Malzeme AISI 304 Paslanmaz Çelik
Ağırlık Net / Brüt kg 185/242 246/286 320/380
Sertifika CE,ETL

Genel Özellikleri:
» Etkili pişirme ve soğutma sistemi; 5 modlu indirekt ısıtma ve soğutma ile akıllı sıcaklık kontrol sistemi sayesinde etkili ve güvenli performans.
» İleri düzeyde gelişmiş Türkçe kontrol sistemi dokunmatik ekranlıdır. Makinenin kullanımı ve programlanması çok kolaydır. Dinamik ekranı sayesinde hata ve çözüm mesajları okunabilir.
» Paslanmaz çelik olan karışım çıkış vanası çıkış hızını hassas bir şekilde ayarlar, hijyen garanti altındadır, boşaltma ve temizleme çok kolaydır.
» Yüksek performanslı karıştırıcı; mükemmel dizaynı sayesinde katı kompozisyonları kıvamlı homojen ve ideal şekle getirir. Kaliteli pastörizasyon ve ageing (soğuk şekilde bekletme) elde edilir.
» Otomatik kontrollü makine sütü karıştırır, ısıtır ve soğuttuktan sonrada belli derecede bekletir(aging). Kullanımı çok kolay olup 9 set edilmiş hazır program ve 11 adet müşterinin kendi set edebileceği program vardır.
» Tek düğmeyle tüm işlemleri otomatik yapar. Mükemmel karışımları istenilen şartlarda hazırlar ve depolar.
» Paslanmaz çelik gövdelidir. Temizlik ve silindirin yıkanması için gerekli su musluğu makinenin üstündedir.
» Makine şekli, ölçüleri ve bileşenleri ergonomi gözetlenerek kolay kullanım için tasarlanmıştır.
» Akıllı sistemi sayesinde elektrik veya soğutma suyu kesildiğinde kendisi algılar, elektrik veya su tekrar geldiğinde pastörizasyonu otomatik olarak tekrar yapar.
» Damlalıklı Tabla; ürün çıkışında kullanılıp kaymayan, gıda güvenliğine uygun malzemeden üretilmiştir.
» Ana bileşenler; en önemli ana bileşenler (kompresör, genleşme valfi-expansion valve vb.) güvenilirliği ve performansı ispatlanmış uluslararası markalı Avrupa menşeli bileşenler kullanılmıştır. Fransız TECUMSEH kompresör, Danimarka DANFOSS valf.
Açıklamalar:
» Verilen değerler; normal malzeme karışımlarında, 25 -30 'C dış hava şartlarında ve 20 'C soğutma suyu kullanılarak ölçülmüştür.
» Yedek parça seti; makine yanında verilen yedek parça setiyle 3-5 yıl hiç bir servis gerektirmeden makineyi rahatlıkla kullanabilirsiniz.
» Fiyat farkı ödemek koşuluyla hava soğutmalı sistem de sağlanabilir.
» Garanti süresi 2 yıldır.
» Üretici haber vermeksizin makine tasarım ve teknik değerlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
 
ROMDO © Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Hakkımızda | Mehen Hakkında | Ürünler | Dondurma Karışımları Tozları | İş Seçenekleri - Paket Fiyatlar | İletişim Mersin web tasarım